Jdi na obsah Jdi na menu
 

142 Nekonečný ZEMAN

Nekonečný Zeman

26.07.2019

 

20. 5. 2019 - Ministr kultury Antonín Staněk dne 20. 5. 2019 předal premiérovi Andreji Babišovi svou rezignaci.

31. 5. 2019 - Premiér Andrej Babiš odeslal v pátek 31. 5. 2019 na Pražský hrad návrh na odvolání ministra kultury Antonína Staňka a jeho nahrazení Michalem Šmardou (oba ČSSD).

 

_142_01aa_obr_babis-a-hamacek-zadaji_.jpg

 

_142_01b_obr_babis-a-hamacek-zadaji_.jpg

 

 

26. 7. 2019 - Prezident Miloš Zeman již druhý měsíc odkládá odvolání Staňka z funkce ministra. Národ chápe, že Zeman je starý a nemocný člověk. To ovšem nemůže být překážkou, aby prezident nevykonával svoje ústavní povinnosti.

Třeba si představte, že Vás bolí zub. A zubař rozjede jednání se svojí asistentkou a zdravotní pojišťovnou a dodavatelem zubní vrtačky, jestli ten zub začne vrtat nebo ne. Je jasné, že Zeman by zubaře nemohl dělat ani 3 vteřiny.

Ve fotbale se stává, že nepadne rozhodnutí o vítězi v normální hrací době 90 minut. Na to jsou připravena pravidla a kopou se pokutové kopy až do rozhodnutí.

Zeman by rovněž potřeboval nakopnout nebo ještě lépe vykopnout.

Dědek Zeman si myslí, že dodržování zákonů je jenom pro někoho a on si bude se svoji hradní bandou dělat, co chce. Gratuluji poddaným voličům cara Miloše Zemana.

Celé je to nechutná hra prezidenta Zemana, který nekoná. Místo toho za ním jako dva ocáskové chodí premiér Babiš a Hamáček, aby si vyslechli, jak jsou proti Zemanovi nicotní.

Zeman už má připravené lidi, které by do vlády jmenoval, jenom se čeká, že je jako Babiš navrhne.

DEMOKRACIE skončila před bránou Pražského Hradu. Prezident nakonec bude jmenovat svoje ministry nikoli ministry navržené premiérem. Respektive Babiš ministry formálně navrhne, ovšem ze Zemanova seznamu. Že je to jednání proti ústavě, o tom není žádných pochyb. 

Kdo Miloše zastaví ?

_142_02_obr_fajt-a-stanek_.jpg

 

Vše se začíná vyjasňovat

Ministr Staněk v den svého odchodu z funkce 31.7.2019 zrušil památkovou ochranu Hadích lázně v Teplicích, které chce zbourat Zemanův sponzor podnikatel Jaroslav Třešňák.

Učinil tak navzdory zcela opačnému stanovisku památkářů a dlouho i ministerstva kultury

Podnikatel Jaroslav Třešňák byl jedním z výrazných sponzorů prezidentské kampaně Miloše Zemana. Poté, co Zeman veřejně podpořil Třešňákův miliardový projekt v Chorvatsku, Třešňák přispěl na propagační čtyřstránkový leták s životním příběhem současného prezidenta 3,2 milionu korun.