Jdi na obsah Jdi na menu
 

046 Harry Jelínek

Harry Jelínek

30.07.2017

 

046_b.jpg


 

Žádost na Hrad

Podnikatel Harry Jelínek požádal v těchto dnech kancelář Pražského hradu o zaslání doporučujícího dopisu do kanceláře prezidenta USA Donalda Trumpa. Doporučení souvisí s prodejem hradu KARLŠTEJNA Donaldu Trumpovi.

O podporu svých obchodních aktivit může požádat každý a kancléř Mynář už asi 20 takových doporučujících dopisů po světě rozeslal.

 

Kdo je Harry Jelínek

Harry Jelínek je známý český podnikatel. Narodil se v roce 1905 ve Vlašimi. Působí jako obchodník a novinář. Mluví plynule francouzsky i anglicky.

Jelínek byl zapojen i do obchodování s obrazy slavných autorů jako byl Paul Cézanne, van Dyck či Henri Matisse. Existují soudní záznamy, že za dobu fungování Jelínkovi firmy bylo na Harryho Jelínka podáno na 501 žalob. Přesto však nebyl Harry Jelínek nikdy souzen, žaloby totiž byly stahovány či ukončovány smírnou cestou. Kvůli zasílání soudních obsílek Jelínek několikrát do roka měnil své bydliště, aby zásilky nemusel vyzvedávat. V letech 1928 - 1937 pobýval celkem na 22 pražských adresách. Navíc se za něj při obchodování zavazovali i velmi známí a vlivní lidé.

Jako novinář Jelínek kritizoval Ferdinanda Peroutku, například v článcích z roku 1939 „Soumrak kulturní levice“ a „České písemnictví očima žurnalisty“. Kritiku Ferdinanda Peroutky Hrad považuje za projev vyzrálosti Jelínkovy osobnosti.

 

Podnikatelský záměr

Jelínek má v úmyslu nabídnout ke koupi známému americkému obchodníkovi s nemovitostmi Donaldu Trumpovi známý český hrad KARLŠTEJN ležící nedaleko Prahy. KARLŠTEJN byl založen českým králem Karlem IV. v polovině 14. století.

 

Vyhovění žádosti

Kancléř Mynář po důkladném prověření podnikání Harryho Jelínka na ministerstvu hospodářství doporučil Harryho Jelínka jako známého českého podnikatele, který obchoduje se zahraničím.

Jelínek například úspěšně realizoval projekt výstavby solárních a vodních elektráren společně se společností LIGLASS TRADING CZ s.r.o. a s agenturou Investment Promotion v Kyrgyzstánu.