Jdi na obsah Jdi na menu
 

047 Obora Lány a Tma

 

Obora Lány a Tma

03.08.2017

Prezident Miloš Zeman si zakládá na tom, že sází na odborníky. Do čela Lesní správy Lány si před třemi lety prezident vybral Miloše Baláka s odůvodněním, že má „vynikající reference“.

Miloše Baláka dnes stíhá policie kvůli manipulaci s velkou stavební zakázkou v Lánech - opravy svahů u vodní nádrže Klíčava ležící v oboře.

Balák dřív stál v čele jihočeské společnosti Lesy Hluboká s anonymními vlastníky v Lucembursku. Firmě se dařilo zhruba do roku 2008, kdy dostávala obrovské objemy zakázek od státních Lesů ČR.

Po změnách ve vypisování tendrů a s příchodem finanční krize se ale hlubockým lesům dařit přestalo. A na jaře 2012 firma definitivně zkrachovala. Návrh na insolvenci podali zaměstnanci, jimž Lesy Hluboká dlužily mzdy za tři měsíce.

A nyní se prokázalo, že ani průběh bankrotu nebyl v pořádku. Vrchní soud zrušil předchozí rozhodnutí českobudějovického soudu o konkursu. Popisuje klasické insolvenční manipulace: neoprávněné pohledávky, rozprodej majetku nebo převod akcií do rukou neprůhledné firmy Milroy z Panamy.

 

 

Klasický TUNEL

047_01_obr_tunel_.jpg