Jdi na obsah Jdi na menu
 

127 Česká trojka

Česká trojka a uzavřené nominace na státní vyznamenání

23.05.2019

 

Ve dnech 24. – 28. dubna 2019 prezident Zeman uskutečnil již 5. pracovní návštěvu veliké Číny.

Delegaci vedli Mynář s Nejedlým a kromě Zemana sebou vzali i další maskoty – krtečka, Pavla Nedvěda a Jaromíra Jágra.

Zeman při zpáteční cestě letadlem podiskutoval s Jágrem o tom, co je to ten hokej a také se dozvěděl, že hokejová soutěž v Americe NHL je soutěží uzavřenou, to znamená, že žádný tým nesestupuje do nižší ligy a žádný tým nepostupuje. To Zemana silně inspirovalo a bude to mít odezvu při udělování státních vyznamenání. Zeman po vzoru NHL uzavřel každoroční nominace na státní vyznamenání a žádné nové adepty již nehodlá, jak víme, do neexistujícího seznamu vyznamenaných dále doplnit.

Nominování byli ti, co si to nejvíce zaslouží a jejich zásluhy o stát jsou nepopiratelné:

Krteček

Jaromír Jágr

Pavel Nedvěd

 

 

Pokud tedy bude Miloš Zeman prezidentem, budou státní vyznamenání dostávat pouze tito hrdinové ze seznamu. O jiné maskoty s vyznamenáním není ve veliké Číně zájem.

                      

Krteček

127_01-obr-krtecek__.jpg

 

Jaromír Jágr – ambasador čínského hokeje

V roce 2010 dostal Jágr medaili Za zásluhy od prezidenta Klause. Nyní má dostat vyšší vyznamenání od Zemana.

Určitě Jágr neměl zapomenout ve svém odůvodnění cesty do Číny, že firma jeho otce Energie - stavební a báňská a.s. pracuje na hradní zakázce v oboře Lány. Tak by bylo zajímavé porovnat, jaké prezidentské zakázky dostali Gretzky a Lemieux a jaká státní vyznamenání jim prezident udělil.

127_02-obr-jagr__.jpg

 

 

Pavel Nedvěd  – ambasador čínské fotbalové ligy

Nedvěd dostal od prezidenta Zemana medaili Za zásluhy v roce 2015. Musel dostat nějakou odměnu, když na Zemanovu žádost letěl v září 2015 se státní delegací do veliké Číny.

Sám čínský prezident Si Ťin-pching si Pavla Nedvěda vybral za tvář čínské ligy.

Nedvěd setkání s čínskou delegací v Praze v roce 2016 popsal slovy: "Ono nás tam sedělo sto čtyřicet. Nikdy v životě jsem u tak velkého stolu neseděl."

 

127_03-obr-nedved-pavel__.jpg

 

 

Miloš Zeman, když jde o to uspořádat pořádné divadelní představení pro jeho čínské přátele z komunistické strany, tak umí do hry zapojit největší esa české kultury a sportu.