Jdi na obsah Jdi na menu
 

130 Marx pro 21. století

Marx pro 21. století

01.06.2019

 

Myslím, že celosvětový vývoj společnosti, již překročil myšlenky Karla Marxe, které mimo jiných děl vyjevil již v roce 1848 ve svém Komunistickém manifestu. 

130_znamka_marx_engels_02.jpg

 

V 21. století se neukazuje jako hlavní společensko-ekonomický problém vykořisťování. Trh se nějak za dobu trvání kapitalismu od 16. století s vykořisťováním vypořádal.

Dnes prostě ohrožují vývoj lidé, kteří tunelují státní a veřejné rozpočty, tedy státní úřednici, volení lidé nebo lidé dosazení volenými lidmi.

Případů tunelování je takové množství, že by pohltily celý Internet.

Pár ukázek pro osvěžení paměti:

1/ Kauza Rath, kde se to krabicemi od vína se 7 miliony korun jenom hemžilo, jednalo se o rekonstrukci zámku Buštěhrad, rekonstrukci domova pro seniory v Kladně, opravy gymnázia v Hostivicích a stavební opravy nemocnic ve Středočeském kraji, kde byl Rath hejtmanem.

2/ Tunel Blanka

Původní cena 17,2 miliardy korun. Konečná cena 36 miliard korun.

3/ OPEN CARD

Jakýsi software za 1 miliardu korun. Magistrát program zastavil pro nevyužitelnost a drahé provozní náklady.

4/ Stavba budovy Městského soudu v Brně na Polní ulici

Na soudě, člověk by řekl, že tam sedí samej právník, a nakonec se ukázalo, že není právně doloženo, jestli původní cena byla 805 milionů korun nebo 1,4 miliardy korun. Náklady se nakonec vyšplhaly na 1,8 miliardy. Prostě tunel jako Brno.

5/ Ivo Rittig

Pověstných 17 haléřů z tisku každé jízdenky Dopravního podniku města Prahy, které odešly do firem Ivo Rittiga na Panenské ostrovy a čert a Rittig ví, kam ještě. No a Rittig si teď bydlí v Monte Carlu.

 

Závěrem:

Buržoazii na nějaký čas a pouze v některých zemích přemohla dělnická třída. Ale kdo překoná ty vyžírky, které rozdělují státní zakázky a státní peníze?

Tyto „elity“ ovládají Policii a soudy a dosazují vedoucí úředníky do těchto institucí. To je naprosto začarovaný kruh.