Jdi na obsah Jdi na menu
 

055 O co jde v prezidentských volbách 2018

 

O co jde v prezidentských volbách 2018

28.08.2017

Voliči by si měli důkladně rozmyslet, komu dávají do rukou miliony korun k utrácení ze státní kasy a vliv na další miliardové obchody firem podporovaných Hradem.

 

Důvod č. 1, proč se stát prezidentem ČR - PENÍZE

1) Pražský hrad spravuje roční rozpočet cca 400 milionů korun.

Výdaje na kancelář prezidenta republiky stanovené ve státním rozpočtu

042_1.jpg

Po Zemanově nástupu do funkce prezidenta v březnu 2013 od roku 2014 skokově vzrostly výdaje o 100 miliónů korun. Zeman potřeboval zjevně přerozdělit státní peníze svým podporovatelům ve volbách. Proto každoročně projednává státní rozpočet ve stadiu příprav s ministrem financí, aby měl jistotu, že žádné peníze mu nepokrátí, spíše naopak ledacos si vydyndá.

 

2) Nejvýše postavení úředníci Hradu inkasují na mzdách ročně cca 8,8 milionů korun k tomu odvody sociálního a zdravotního pojištění (34%) 3 milióny, dohromady 11,8 miliónů výdajů za 8 páprdů.

042_2-mzdy.jpg

 

Důvod č. 2, proč se stát prezidentem ČR - HOSPODÁŘSKÝ VLIV V MEZINÁRODNÍCH OBCHODNÍCH VZTAZÍCH

3) Miloš Zeman zcela odkryl činnost Hradu směrem k podpoře podnikatelských skupin. Ono by to vypadalo navenek v pořádku, pokud by si třeba kancléř Mynář nekupoval vilu ve Strašnicích za poloviční cenu.

4) Vedle Miloše Zemana vyrostli tak vlivní a majetní lidé jako

a) byl Stanislav GROSS, který „pracoval“ pouze v politice, a přesto mu to vyneslo kolem 100 milionů korun 

b) je Karel BŘEZINA, který „pracoval“ pouze v politice na úřadu vlády, na magistrátu Prahy, ve sportu, tam kde se rozdělují veřejné peníze, byl odsouzen za podvod, figuruje v PELTOVĚ kauze tunelování peněz z ministerstva školství na sport 

 

5) Za prezidenta Klause také probíhala tichá hospodářská podpora zejména do holdingu HOME CREDIT Petra Kellnera. Když již Václav Klaus není ve funkci prezidenta, posílá Kellner každý rok do Institutu Václava Klause 9 milionů korun, aby návštěvy institutu a Klaus mohli popíjet kávu.