Jdi na obsah Jdi na menu
 

072 Zemanovo akce čisté ruce číslo 2

 

Zemanovo akce „čisté ruce“ číslo 2

28.11.2017

 

Před volbami v roce 1998 Miloš Zeman jako jedno z hlavních hesel propagoval tzv. akci „Čisté ruce“. Smyslem akce mělo být právní prověření některých podezřelých privatizačních kauz a zavedení právního pořádku. Voliči byli zlákáni těmito volebními sliby a ČSSD se Zemanem včele volby vyhrála se ziskem 32,31 % hlasů. Druhá byla ODS se 27,74 % hlasů.

 

Zeman z akce „čisté ruce“ neudělal vůbec nic. Naopak podepsal s Václavem Klausem opoziční smlouvu a nevyšetřilo se vůbec nic.

 

Platí heslo: “Kolik lží umíš před volbami napovídat, tolikrát jsi úspěšnějším politikem.“

Na začátku 90. let slíbil Viktor Kožený každému účastníkovi Harvardských fondů odkup kuponové knížky za Kč 10.000,-. Samozřejmě příslib nedodržel, ale zbohatnul na tom. Zeman používá obdobné lži a stále se drží na politickém výsluní. Voliči rádi poslouchají pohádky, jak Karkulka šla přes les do Číny a nazpátek si přinesla miliardy dolarů. Pokud by Kožený zůstal v ČR, dnes by se se Zemanem objímali v Lánech a na Hradě, protože vrána k vráně sedá.

 

Přesně po dvaceti letech Zeman zase aktivně vstupuje do právních záležitostí tím, že se angažuje v kauze dotačního podvodu na Čapí hnízdo. Zeman vydává signály, že chrání podezřelého Babiše, a tak rozvrací současný právní systém.  

 

Jak se má a může chovat obyčejný občan, když politici, na které je vidět a jsou každodenně slyšet, lžou a podvodem získávají dotace.