Jdi na obsah Jdi na menu
 

084 Zase vyhozené státní peníze

 

Zase vyhozené státní peníze

10.01.2018

Zeman neustále mrcasí s tím, že je potřeba ve státním rozpočtu plánovat podstatně vyšší výdaje na státní investice.

Samozřejmě je to, jak známe Zemana, zaměřeno mimo jiné na výstavbu kanálu DUNAJ – ODRA – LABE.

Babišova vláda podlehla Zemanovu tlaku a podpoře Zemana při sestavování vlády a začlenila do programového prohlášení cíl nechat zpracovat studii k výstavbě kanálu DUNAJ – ODRA – LABE. Očekávám, že taková studie bude stát několik miliónů korun, možná i 10 miliónů. 

Zeman ve stylu svého carského vládnutí cití nutnost, aby sám rozhodoval o velkých investicích ve stylu Vladimíra Iljiče Lenina a Josifa Vissarionoviče Stalina a hlavně aby rozhodoval, kdo bude stavbu realizovat a vydělávat státní peníze.

Rodina Zemanova ministra Fencla vlastní pozemky okolo Hodonína, na kterých by se měl budovat Hodonínský přístav, a netrpělivě čeká, kdy Zeman stavbu kanálu prosadí. Cena pozemků by stoupla na možná i 500 miliónů korun.

Možná se Zemanovi podaří do projektu konečně vylákat z Číny již dávno avizovaných 95 miliard investičních korun.

Určitě by se na výstavbě zásadním způsobem podílel holding firem VÍTKOVICE Zemanova přítele Jana Světlíka. Světlík veřejně podpořil Miloše Zemanaprezidentských volbách roku 2013Prezident mu v říjnu 2013 udělil Medaili za zásluhy o stát v oblasti hospodářství.

A v Česku není lepší firma na stavbu obrovských vodních děl než LIGLASS TRADING CZ propagovaná Hradem, prezidentem Zemanem a kancléřem Mynářem v Kyrgyzstánu. Firma LIGLASS TRADING CZ darovala Straně práv občanů dar 200 000 korun. V Kyrgyzstánu firma sahala po zakázce za zhruba 12 miliard korun. To je chudý Kyrgyzstán. V Česku by se podařilo vydojit jistě alespoň 2x více státních peněz.