Jdi na obsah Jdi na menu
 

043 Lobista v hradní kanceláři

 

Lobista nasazen přímo v hradní kanceláři

17.07.2017

Jeden z nejbližších spolupracovníků Miloše Zemana, prezidentův  kancléř Vratislav Mynář s ročním platem okolo 2 miliónů korun lobboval za zájmy soukromé firmy v miliardové zakázce v Kyrgyzstánu. Mynář odeslal do kanceláře kyrgyzského prezidenta dopis, v němž výslovně podporuje českou firmu Liglass Trading CZ, s.r.o.

 

Dne 8.9. 2016 Vratislav Mynář na hlavičkovém papíře prezidentské kanceláře odeslal dopis Saparovi Isakovi Dzhumakadyrovichovi, svému protějšku v kanceláři kyrgyzského prezidenta Almazbeka Atambajeva.

Po úvodních zdvořilostních frázích Mynář píše: “Chtěl bych vyjádřit podporu spolupráci s českou společností Liglass Trading CZ, která úspěšně dokončila projekt výstavby solárních a vodních elektráren spolu s vaší agenturou pod ministerstvem hospodářství Kyrgyzské republiky. Česká společnost je osvědčenou firmou nejen na českém, ale i evropském trhu. Doufáme, že budete silným a dlouhodobým partnerem.”

Avšak

Společnost Liglass Trading CZ, s.r.o. nezveřejňuje od roku 2015 účetní závěrky v obchodním rejstříku. V roce 2014 zaměstnávala 3 zaměstnance, vykázala ztrátu Kč 1.112.000,- a vlastní kapitál Kč 3.000,-. To je běžná situace před krachem.

Ti tři zaměstnanci by museli být tři mušketýři, aby v Kyrgyzstánu postavili  2 přehrady v hodnotě asi 12 mld korun. Všichni víme, že mušketýři byli nakonec čtyři. V našem příběhu hraje roli d´Artagnana  čerstvý 50tiletý šermíř Vratislav Mynář. Nakonec patří do Zemanovi družiny. Zeman to je v Čechách taková nižší šlechta.

 

043-obr.jpg

 

Prověrka po Mynářsku

Vzpomeňme, jak na začátku své funkce hradního kancléře Mynář označil za autora Klausovy amnestie právníka Hasenkopfa. Po několika měsících musel Hrad tuto informaci ve smíru s Hasenkopfem dementovat jako nepodloženou.

 

K důvodům pro udělení milosti pro Kajínka Mynář řekl (volně cituji): „…. Dotazy na Kajínka na setkávání Zemana s občany, nesčetně dopisů, nesčetně mailů, v neposlední řadě stanovisko Pavla Rychetského, soudce Ústavního soudu, …..“

·         Mnohá setkání Zemana s občany jsou zaznamenána na YOU TUBE a nikdo se na Kajínka neptá. Možná sem tam 1 dotaz za pololetí, ale již dávno od roku 2001.

·         Pokud přichází na Hrad nesčetně dopisů a mailů, pak rozhodně přicházejí průběžně a možná ve zvýšené míře při nástupu Zemana do funkce nikoli nyní.

·         Stanovisko Pavla Rychetského k případu Kajínek je známo nejméně od roku 2001, kdy podával jako ministr spravedlnosti stížnost pro porušení zákona.

 

Mynářovo sdělení o důvodech udělení prezidentské milosti nese pachuť lži.