Jdi na obsah Jdi na menu
 

091 Zemanovo NEvyjádření k okupaci 1968

 

Zemanovo NEvyjádření k okupaci 1968

16.08.2018

 

Blížící se padesáté výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy 21. srpna 1968 vyvolalo bouři na české politické scéně. Ačkoliv prezident Miloš Zeman považuje okupaci za zločin, jeho mluvčí vzkázal, že k výročí nepronese žádný projev.

„Žádný projev se nechystá. Pan prezident byl odvážný v době, kdy odvaha nebyla levná. A to je mnohem cennější než tisíc projevů po padesáti letech,“ uvedl dne 15. 8. 2018 na Twitteru Ovčáček.

091_01_k-okupaci-se-vyjarovat-nebudu.jpg

 

Pálení trenýrek v červnu 2018

V červnu 2018 svolal Zeman novináře, aby před nimi teatrálně spálil symbol červených trenýrek. Na pálení trenýrek na Hradě za účasti Mynáře, Ovčáčka a dalších hradních placených úředníků a hasičského sboru s hasičským autem má Zeman času a elánu dost.

091_02_trenyrky-si-opekam-rad.jpg

 

 

Omluvný dopis všemu čínskému lidu v roce 2016

Porovnejme situaci s nedávnou minulostí. Píše se rok 2016 do Česka přijíždí dalajláma a setkává se s ministrem kultury Danielem Hermanem. Následně na Pražský Hrad přijíždí čínská velvyslankyně a co Milošovi přesně řekla, Hrad nikdy raději nesdělil. Zeman zvedá telefon a volá na ministerstvo zahraničí a dalším třem nejvyšším ústavním činitelům, že je třeba cosi udělat. Ministerstvo zahraničí sepsalo tzv. omluvný dopis. Když se jednalo o omluvný dopis všemu čínskému lidu adresovaný Komunistické straně velké Číny, tak se Zeman angažoval, co mu síly stačily. Když jde o vyjádření se k 50. výročí okupace vlasti, tak to prezidentovi nestojí za řeč. To je prostě náš Miloš.

Následně to ještě odnesl ještě strýc Daniela Hermana Jiří Brady ve známé kauze s neudělením státního vyznamenání. S odpůrci je třeba po bolševicku zamést.

 

Zemanovo účast na oslavách konce 2. světové války v Moskvě v roce 2015

Prezident Miloš Zeman se v roce 2015 v Moskvě zúčastnil květnových oslav 70. výročí konce druhé světové války. Na dotaz novinářů z Parlamentních listů, co říká na některé výzvy, že by měl oslavy ignorovat právě kvůli ukrajinské krizi a anexi Krymu, řekl: "Myslím, že bych tím urazil zhruba 150 tisíc ruských vojáků, kteří padli při osvobozování Československa."

Podpořit Rudou armádu pro Zemana není žádný problém. Avšak k 50. výročí okupace, která změnila osudy všech lidí celého Československa, se Zeman již vyjadřovat nechce.